dom na kľúč 2

Dom na kľúč

Dom a záhrada

Potrebujete dom podľa vašich predstáv a bez starostí? Dom na kľúč je pre Vás jedinečné riešenie vlastného bývania. Jedine čo potrebujete v dnešnej dobe veľa peňazí a spoľahlivú, stavebnú firmu pre nové bývanie.

Realizácia stavby

Začiatočná realizácia doma na kľúč začína s myšlienkou stavby a vyriešeným projektom domu.  Nesmieme zabúdať na realizáciu funkčnosti bývania, potreby členov rodiny. Mate na výber výstavbu domu podľa vašich predstáv alebo výber domov z katalógu firiem. Vysnívaný domček je investícia na celý život, preto nezabudnite na zvýšenú kvalitu materiálu a stavebnej práce.

Nové bývanie a financovanie stavby

Na výber máte vlastné financie alebo financovanie cez hypotekárny úver.  Na trhu je veľa komerčných bánk, kde hypotekárny poradca Vám presne vysvetli podmienky získania hypotéky. Rok 2022 je pre hypotéky veľmi náročný, lebo úroky stúpajú veľkou rýchlosťou a hrozia drahé úvery.

Stavebné povolenie

Vybaviť stavebné povolenie v dnešnej dobe je veľmi náročná a dlhodobá činnosť. Druhá možnosť je, že stavebná firma Vám od realizácie do kolaudácie vybaví všetko. Nie je účelom článku vypisovať aké stavebné povolenie potrebujete, ale jednoduchým spôsobom opísať realitu na Slovensku pri výstavbe domu na kľúč.

Výber stavby

Vysnívaný domček si môžete postaviť 3 spôsobmi ako hrubá stavba, holo dom a dom na kľúč.  Hlavne si popíšeme hlavne rozdiely medzi spôsobmi stavby. Začneme s hrubou stavbou, ktorá zabezpečuje výkopové práce, vytvorenie základu, výstavba nosných a strešných konštrukcií, klampiarske a kominárske práce. Hrubá stavba je hlavne určená pre odborníkov, ktorý si vedia postupne dostavať vlastný dom. Holo dom má navyše vyriešené zateplenie, fúkaná izolácia, vykurovanie, vstupné dvere, úpravy vnútorných a vonkajších stien, napojenie na všetky inžinierske siete, napojené elektrické a sanitárne rozvody.  Zostáva na Vás úprava interiéru dom podľa predstáv vašej rodiny. Dom na kľuč má záujemca postavený dom v plnej výbave, bez starosti.

Kolaudácia domu

Kolaudácia oficiálne rozhodne o funkčnom používaní doma na kľuč.  Pri výstavbe domu stavebnou firmou, Vám stavebná firma zabezpečí všetky podklady a dokumentácie do kolaudácie.