vyroba motorov 2

Výroba motorov

Priemysel

Výroba motorov, automobilov a auto doplnkov patrí Slovensko medzi popredných výrobcov na počet obyvateľov.  Patria sem automobilky ako Volkswagen, Kia, PSA Peugeot Citroën, Jaguar Land Rover a blízkej budúcnosti aj Volvo Cars. Elektromotor je budúcnosť.

Elektromotor a elektromobily

Všetky menované automobilky prechádzajú na elektromobily pre ekologický pohon.  Automobily s elektromotorom majú svoju jedinečnú výhodu.  Elektromotory pre svoje malé rozmery môžu byť riešené a zabezpečené priamo na prednej náprave. Batérie sa pri moderných automobiloch inštalujú do podlahy, kde ušetria užitočnú plochu. Nevýhodou je malé zabezpečenie elektromobilov proti čelnému nárazu pri autonehode. Všetky automobilky, ktoré prešli postupne na elektromotory patrí budúcnosť.

Motory pre poľnohospodárstvo

Spoločnosť DS Martin vyrába motory so štvortaktnými, radovými a naftovými motormi so vstrekovaním paliva. Motormi zabezpečuje hlavne zemné a stavebné stroje, zavlažovacie čerpadlá, lesné stroje, kombajny, traktory, rôzne nakladače, riečne plavidlá, vysokozdvižné plošiny a veľa druhov kompresorov. V spoločnosti sa pracuje na inováciách a vývoji vlastných motorov na základe požiadaviek zákazníkov.

Motory pre priemysel

Výrobu vysokonapäťových elektromotorov podľa špecifickej objednávky zákazníka zabezpečuje spoločnosť VYBO Electric. Zaoberajú sa nielen výrobou ale aj riešením havarijných situácií napríklad v priemyselných parkoch pre nefunkčné dopravníky a čerpadlá, poruchy v elektrárni na pohone ventilátora. Vyrábajú a zabezpečujú energeticky úsporné motory nízkeho napätia až po veľké vysokonapäťové motory. Pri elektroprevodovky e-shop môžeme poukázať na frekvencne meniče  a elektromotor 2900 ot. V ponuke majú všetky typy frekvenčných meničov, prevodoviek a elektromotorov.  Výrobcovia motorov majú v ponuke kvalitnú a rýchlu dopravu pre všetky typy motorov. Motory, elektromotory pre poľnohospodárstvo a priemysel musia zabezpečovať podmienky bezpečnosti pri hluku, prašnosti, práci na primeranej úrovni.